Get Adobe Flash player
Címlap

Zalai lábtollasok sikere az utánpótlás évadnyitón

Sikeresen szerepeltek a nagykanizsai Zemplén SE és a Szepetnek SE versenyzői az őszi évadnyitó tornán Újszászon.

A Gyermek és Serdülő Újszász Kupával elkezdődött az őszi lábtoll-labda szezon. Szeptember 3-4-én, az ősz első versenyén öt egyesület – Nagykanizsa ZSE, Pusztaszer PISZE SE, Szepetnek SE, Tápióbicske Földváry DSK, Újszászi VVSE – 80 utánpótlás korú versenyzője lépett pályára. A nyári felkészülés jól sikerült a zalai utánpótlás műhelyeknek, amit az általuk elért 12 érem is bizonyít. A Nagykanizsa ZSE háromfős csapata (Baranyai Benett, Kunics Bence és Kunics Réka) három arany és két ezüstéremmel zárt, valamint vegyes párosban Szepetnekkel közösen is nyert egy aranyat (Baranyai Benett, Vlasics Dalma). A Szepetnek SE versenyzői egy ezüst és öt bronzérmet szereztek. A serdülő fiúknál, Kunics Bence legjobb összesített eredményével, két első és két második helyezésével érdemelte ki az Újszász Kupát.

A gyermek, lány egyéni kategóriában Kunics Réka toronymagasan végzett az élen, a döntőt 2:0-ra (11-1, 11-4) nyerte újszászi vetélytársa ellen. A fiúknál Fülöp Krisztián három bronzérme érdemel említést, amit társaival csapatban és párosban, valamint egyében nyert.

A serdülő fiúknál első helyen végzett a ZSE hármasa Baranyai Benett, Kunics Bence és Kunics Réka. Ugyancsak nem talált legyőzőre a Baranyai Benett és Kunics Bence összetételű fiú páros is. Bence az egyéni kategóriában második lett, ami így is kitűnő teljesítmény, mivel négy kategóriában indult, és ebből kétszer az élen, és kétszer a dobogó második fokán végzett.
A szepetneki leányok Béli Cintia, Csárdi Dorottya, Vékási Dorottya, Vlasics Dalma második helyen végeztek a csapat kategóriában. Vegyes párosban zalai házi döntőnek szurkolhattak a nézők a kanizsai Baranyai Benett és a szepetneki Vlasics Dalma, valamint a Kunics testvérpár révén. A csatát végül is 2:1 arányban a Baranyai-Vlasics kettős nyerte 2:1 (11-15, 15-8, 15-7) arányban.

A hagyományoknak megfelelően korcsoportonként, és nemenként a legjobb eredményt elért játékosok kapták az Újszász Kupát, amit a serdülő fiúknál, kiemelkedő eredményének köszönhetően Kunics Bence érdemelt ki. Az éremtáblázat második helyén a Zemplén SE csapata végzett, három arany és két ezüstérmével. A felnőttek szeptember 17-18-án, a Felnőtt Újszász Kupán követik az utánpótlás korosztályt.