Get Adobe Flash player
Címlap

Kunics Réka gyermek országos bajnok

altZalai dominancia volt a jellemző a Gyermek Országos Bajnokságon.
A hagyományoknak megfelelően október 8-án, Szepetneken rendezték meg a Lábtoll-labda Gyermek Országos Bajnokságot, ahol szép zalai siker született a házigazda és a kanizsai játékosok győzelmei révén. Az OB-n, amin 4 egyesület, 59 versenyzője vett részt, bajnoki címet szerzett a szepetneki Fülöp Krisztián egyéniben, és társaival (Horváth Gergő, Marton Richárd, Vlasics Bálint) a fiú csapatban, valamint a kanizsai Kunics Réka egyéniben.

A leány egyéni kategóriában a tavalyi győztes Kunics Réka, a főtábla élén kezdett, majd minden mérkőzését 2:0 arányban nyerve lett újra országos bajnok.

Réka lábtollas sikerei mellett más sportágakban is az ország élvonalához tartozik. Idén a megyei döntőt megnyerve bejutott a B. kategóriás (a nem igazolt versenyzők részére rendezett) duatlon diákolimpia országos döntőjébe. Két éve atlétikában, országos diákolimpia bajnok lett társaival, csapat kategóriában. Ezen felül megyei első helyezést ért el úszásban, triatlonban illetve labdarúgásban. Testvére Bence szintén sokoldalú sportoló, aki országos bajnok lábtoll-labdázó, labdarúgásban az UFC színében lett, az NB II, Dél-nyugati csoport U13-as kategóriájának bajnoka. Emellett büszke lehet még úszásban az országos hatodik, atlétikában és asztaliteniszben megyei második helyezéseire. A Kunics testvérek, azonfelül, hogy kiváló sportolók, kiváló tanulók is. Réka a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola, míg Bence a Batthyány Lajos Gimnázium diákja.

A leányoknál körmérkőzésen döntöttek a csapatérmekről, ahol a szepetnekiek a 3-4-5. helyen végeztek.  A Balogh Erzsébet, Kanász Zsófia, Tordai Viktória összetételű hármas a dobogó harmadik fokára állhatott, két győzelemével és két vereségével.
A szepetneki Fülöp Krisztián a 41 fős főtábla felső ágáról indulva, 5 újszászi ellenfelét búcsúztatta és végzett az első helyen. A favoritok sorra elvéreztek, akik Fülöp Krisztiánnal kerültek szembe búcsút inthettek a folytatásnak.
A fiú hármas kategóriában a szepetneki centercsapat Krisztián, Horváth Gergő, Marton Richárd, Vlasics Bálint negyedik kiemeltként kezdett. Előbb egy szepetneki, majd egy cserszegtomaji hármast búcsúztattak és kerültek a döntőbe, ahol 2:0 arányban nyertek újszászi vetélytársaik ellen.

A harmadik zalai utánpótlásműhely a Cserszegtomaj SK játékosai, akik a csapatépítés fázisában érkeztek az OB-ra, egy negyedik hellyel vigasztalódtak.

A lábtollasok legközelebb október 15-én, Nagykanizsán, a NAPIT Kupán, a 15. Ifjúsági Országos Bajnokságon találkoznak a Zsigmondy csarnokban, aminek a rendezője a Zemplén SE lesz.