Get Adobe Flash player
Címlap

Kunics Réka ismét országos bajnok lett

altZalai dominancia volt a jellemző az elmúlt hétvégén Szepetneken megrendezett Lábtoll-labda Gyermek Országos Bajnokságon. A Zemplén SE versenyzője Kunics Réka a leányoknál egyéniben, míg a szepetneki Fülöp Krisztián a fiúknál egyéniben és társaival csapatban is aranyérmet szerzett.

Hírforrás: Kanizsa TV

A hagyományoknak megfelelően október 8-án, Szepetneken rendezték a Lábtoll-labda Gyermek Országos Bajnokságot, ahol szép zalai siker született a házigazdák és a kanizsai játékosok révén. A leány egyéni kategóriában a tavalyi győztes Kunics Réka, a főtábla élén kezdett, majd minden mérkőzését 2:0 arányban nyerve lett ismét országos bajnok, míg a fiúknál a szepetneki Fülöp Krisztián 5 újszászi ellenfelét búcsúztatva lett a legjobb a 41 főt felvonultató egyéni versenyben. Fülöp Krisztián társaival Horváth Gergővel, Marton Richárddal és Vlasics Bálinttal a fiú csapatok versenyében is legyőzhetetlennek bizonyult. A leány csapatok versenyében körmérkőzésen döntöttek a csapatérmekről, ahol a szepetnekiek Balogh Erzsébet, Kanász Zsófia, Tordai Viktória összetételű hármasa két győzelmével és két vereségével a dobogó harmadik fokára állhatott fel.
A lábtollasok legközelebb október 15-én, Nagykanizsán, a NAPIT Kupán, a 15. Ifjúsági Országos Bajnokságon találkoznak majd a Zsigmondy sportcsarnokban, amelynek a rendezője a helyi lábtoll- labda egyesület a Zemplén SE lesz.