Get Adobe Flash player
Címlap

5 zalai érem a Kanizsa Kupa Országos Rangsoroló és EB válogatón

Március 17-én, a nagykanizsai Zsigmondy csarnokban került megrendezésre a Kanizsa Kupa, a lábtoll-labda országos rangsoroló és EB válogató verseny 2. fordulója. A csapat és páros kategóriában meghirdetett tornán 6 egyesület, 84 versenyzője vett részt, köztük az először induló nagykanizsai Zsigmondy-Winkler Diáksport Egyesület tagjai. A megszerezhető négy aranyérem közül három Újszászra, míg a női párosának sikere révén egy, Cserszegtomajra került, míg a kanizsai versenyzők egy ezüst és két bronzéremmel vigasztalódtak.

A versenysorozat célja, hogy kiválasztásra kerüljenek az EB válogatott tagjai, akik augusztus 13-16-án, a szlovákiai Királyhelmecen képviselik majd hazánkat az V. Európa Bajnokságon. A vegyes páros kivételével kategóriánként 3-3 versenyen lesz lehetősége a játékosoknak bizonyítani a tudásukat. A válogató június 16-17-én, Újszászon a Páros OB-n zárul, amikor is a ranglistát vezető csapatok és játékosok szerzik meg a kvalifikációt, és válogatott mezt, a kontinensviadalra.

A férfi csapat kategóriában a kanizsai centercsapat (Arany Bálint, Hartai Attila, Huszár Emil, Lukács Benedek, Lukács Márton, Takács Endre) a negyedik kiemeltként, erőnyerőként kezdett. Előbb Újszász-Kurdi hármasát verték, majd az elődöntőben alulmaradtak a későbbi győztessel (Újszász-Tóth) folytatott viadalban, ami a dobogó harmadik fokát jelentette számukra.
A férfi párosoknál 3 kanizsai került a legjobb nyolc közé. Arany Bálint és Huszár Emil három ellenfelét legyőzve került a döntőbe, ahol azonban nem bírtak a rutinosabb újszászi Tóth-Herczeg kettősel. A dobogóra állhatott a szintén kanizsai Harta Attila, Takács Endre alkotott páros, akiket a későbbi győztes fosztott meg a továbbjutástól. A nyolcadik helyen zártak a Lukács fivérek, Benedek és Márton, akik egyre jobb eredményeket mutatnak fel a hazai és a nemzetközi tornákon.

A nőknél aránylag könnyen jutott a döntőbe a cserszegtomaji csapat Mile Alexandra, Sillinger Zsanett, Széles Kitti, Udvari Boglárka, azonban a végső győzelmet az Újszász-Szabó hármasa szerezte meg, akik így átvették a vezetést a ranglistán. Ugyanitt 6. lett a Csárdi Dorottya, Csárdi Evelin, Vlasics Dalma összetételű szepetneki hármas, egyesületük legjobb helyezését elérve.
A párosoknál negyedik kiemeltként kezdett Mile Alexandra, Széles Kitti alkotta cserszegtomaji kettős. Előbb egy kanizsai, majd két újszászi ellenfelet legyőzve kerültek a döntőbe, ahol a borjádi Farkas-Merk duó várta őket, akit sikeresen legyőztek és elfoglalták a vezető pozíciót a ranglista élén.
Az országos rangsoroló és EB válogató április 14-én, Újszászon folytatódik, míg Nagykanizsa két megyei diákolimpiának ad helyet a közeljövőben. Március 23-án, a Mező Gimnáziumban az V-VI-VII, március 29-én, a Zsigmondy csarnokban a III-IV. korcsoportú döntőre kerül sor. Sőt április 12-én szintén a Zsigmondy csarnokban rendezik meg az V-VI-VII. korcsoportú diákolimpia országos döntőjét a Fekete Zoltánné Emléktornát.