Get Adobe Flash player
Címlap

Négy aranyérmet szereztek a kanizsai lábtollasok az országos diákolimpián

Április 12-én, a nagykanizsai Zsigmondy csarnokban tartották a V-VI-VII. korcsoportú Lábtoll-labda Diákolimpia országos döntőjét, a Fekete Zoltánné emlékversenyt.

A tornán 18 iskola, 107 versenyzője vett részt, ami csapat és egyéni kategóriában került megrendezésre. A zalai iskolák közül a nagykanizsai Batthyány Lajos Gimnázium diákjai szerepeltek a legjobban, 2 arany és kettő bronzérmet szereztek, sőt legjobbjuknak Kunics Bencének egy kategóriával feljebb is sikerült a duplázás. Őket a Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Cserháti Tagintézménye követi, akik minden éremből begyűjtöttek egyet-egyet. A 125 éves évfordulóját ünneplő házigazdák (1887-ben alapították a hajdani Széchenyi szakképző iskolát), a Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Zsigmondy-Széchenyi Tagintézmény versenyzői egy ezüst és két bronzéremmel járultak hozzá a jubileum sikeres megünnepléséhez.

A verseny résztvevői V. korcsoportban az 1995-1996-ban, VI. korcsoport: 1993-1994-ben, VII. korcsoportban az 1992-ben és előtte született (a gimnáziumokban-középiskolákban tanuló 13-14. évfolyamosok), diákok voltak. A verseny lebonyolítása főtáblás, vigaszágas, és egyes kategóriákban körmérkőzéses csapatverseny, illetve egyenes kieséses egyéni verseny formában történt. A díjakat Veres Pál a Magyar Diáksport Szövetség elnökségi tagja, az MLTSZ elnöke adta át az érmeseknek.

 
Kunics Bencének egy kategóriával feljebb is sikerült dupláznia
 
A Batthyány Lajos Gimnázium aranyait Kunics Bence és a Baranyai Benett, Kunics Bence, Lukács Márton összetételű hármas szerezte. A még IV. korcsoportú tehetségük Kunics Bence egyéni elsőségét egy, csapatérmét két korcsoporttal feljebb érte el.
A Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Cserháti Tagintézmény országos diákolimpiai bajnoki címét a VII. korcsoportú Farkas Balázsnak köszönheti.
Dr. Mező Ferenc - Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola elsőségét leánycsapata Banka Eszter, Matola Viktória, Morvai Noémi, Vlasics Dalma érte el.
 
A lábtollasok legközelebb május 11-én, Zánkán, az Ifjúsági Centrumban találkoznak egymással, a III-IV. korcsoportú országos diákolimpia döntőjén, míg az EB válogatott keret kihirdetésére június 17-én, az egyéni rangsoroló kupát követően Újszászon kerül sor.
 
Éremtáblázat
 
Intézmény
Arany
Ezüst
Bronz
Összesen
Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa
2
-
2
4
Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Cserháti Tagintézmény
1
1
1
3
Dr. Mező Ferenc - Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa
1
1
-
2
Közgazdasági Szakközépiskola Keszthely
-
3
1
4
Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Zsigmondy-Széchenyi Tagintézmény
-
1
2
3
Összesen
4
6
6
16
 
Zalai eredmények
 
V. korcsoport
Fiú hármas (9)
3. Közgazdasági Szakközépiskola Keszthely Fellner Gergely, Magyarósi Marcell, Molnár Richárd, Tóth Marcell
6. Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Cserháti Tagintézmény Balázs Márk, Boros Péter, Horváth Krisztián
7. Dr. Mező Ferenc - Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa Czapári Dániel, Felső Patrik, Kovács Patrick, Németh Dávid
8. Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa Iván Dániel, Karádi Gábor, Kovács Kornél, Szabó-Thomka Sámuel
 
Fiú egyéni (21)
1. Kunics Bence Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa
2. Kovács Patrick Dr. Mező Ferenc - Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa
3. Baranyai Benett Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa
8. Magyarósi Marcell Közgazdasági Szakközépiskola Keszthely
14. Szabó-Thomka Sámuel Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa
15. Tóth Marcell Közgazdasági Szakközépiskola Keszthely
18. Fellner Gergely Közgazdasági Szakközépiskola Keszthely
 
Leány hármas (3)
1. Dr. Mező Ferenc – Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Banka Eszter, Matola Viktória, Morvai Noémi, Vlasics Dalma
2. Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Zsigmondy-Széchenyi Tagintézmény Andok Viktória, Kovács Vivien, Varró Evelin
3. Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Zsigmondy-Széchenyi Tagintézmény Horváth Kitti, Szollár Bettina, Tarsoly Klaudia
 
Leány egyéni (13)
2. Udvari Boglárka Közgazdasági Szakközépiskola Keszthely
5. Tarsoly Klaudia Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Zsigmondy-Széchenyi Tagintézmény
6. Andok Viktória Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Zsigmondy-Széchenyi Tagintézmény
7. Vlasics Dalma Dr. Mező Ferenc - Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa
8. Morvai Noémi Dr. Mező Ferenc – Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Thúry György Tagintézmény
9. Szollár Bernadett Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Zsigmondy-Széchenyi Tagintézmény
10. Tüske Boglárka Dr. Mező Ferenc - Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa
12. Pál Dorina Vajda János Gimnázium Keszthely
13. Kovács Vivien Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Zsigmondy-Széchenyi Tagintézmény
 
VI. korcsoport
Fiú hármas (9)
1. Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa Baranyai Benett, Kunics Bence, Lukács Márton
3. Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Zsigmondy-Széchenyi Tagintézmény Molnár Tamás, Orsós Tamás, Pati Tamás
5. Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa Ács Gergely, Gergina Márton, Sütő Bence, Zámodics Máté
6. Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Zsigmondy-Széchenyi Tagintézmény Nagykanizsa Ács Apor, Bognár Dániel, Grabant Martin, Kovácsházi Péter, Pókecz Sándor
7. Dr. Mező Ferenc - Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa Baranyai Martin, Baranyás Bence, Pálfi Roland, Vörös Péter
 
Fiú egyéni (14)
3. Lukács Márton Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa
10. Molnár Tamás Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Zsigmondy-Széchenyi Tagintézmény
 
Leány hármas (5)
2. Közgazdasági Szakközépiskola Keszthely Bődör Nóra, Széles Kitti, Udvari Boglárka
5. Batthyány Lajos Gimnázium Kiss Boglárka, Léránt Cintia, Szabó Eszter,
Szabó-Thomka Hanna
 
Leány egyéni (9)
2. Széles Kitti Közgazdasági Szakközépiskola Keszthely
5. Bödör Nóra Közgazdasági Szakközépiskola Keszthely
7. Büki Bernadett Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Cserháti Tagintézmény
9. Szabó-Thomka Hanna Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa
 
VII. korcsoport
Fiú hármas (2)
2. Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Cserháti Tagintézmény Büki Bernadett, Farkas Balázs, Kollár Péter, Lukács Benedek
 
Fiú egyéni (3)
1. Farkas Balázs Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Cserháti Tagintézmény
3. Lukács Benedek Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Cserháti Tagintézmény
 
 
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt

 

Keresés

Ki olvas minket

Oldalainkat 14 vendég böngészi

Nagykanizsai Civil Kerekasztal Egyesület
Cím: 8800. Nagykanizsa, Kálvin tér 5. Tel: 20/9313-055, Fax: 93/999-697

E-mail: civilkerekasztal@gmail.com
Web: http://portal.civiliroda.eu/

Számla: UniCredit Bank:
10918001-00000085-
20470004

Adószám:
19282501-1-20
EU adószám: HU-19282501

Elérhetőség:
0620/93-13-055

Törvényszéki nyilvántartási szám: 2159.
Felnőttképzési nyilvántartási szám: 00743-2010

Közérdekű önkéntes tevékenység nyilvántartási száma: 01478.

MVH regisztráció: 1005354771

„Regisztrált Tehetségpont” azonosítószáma TP 101 001 073

Adatvédelmi nyilvántartásba vételi határozat száma: NAIH-74706/2014