Get Adobe Flash player
Címlap

Lábtollas bajnokok

A Zemplén SE lábtoll-labda versenyzői Kunics Réka, Kunics Bence és Balogh Eszter, összesen három kategóriában szereztek országos bajnoki címet Jánoshidán a Serdülő OB-n.

A Jász-Nagykun-Szolnok megyei település, szeptember 29-én, 17. alkalommal adott otthont a bajnokságnak, ahol az utánpótlás nevelő klubok 66 versenyzője vett részt. A torna a hagyományoknak megfelelően a hármas kategóriával kezdődött majd az egyénivel fejeződött be, a mérkőzések 15 pontig és két nyert játszmáig tartottak a helyi általános iskola tornatermének 4 pályáján. A kanizsai centercsapat Kunics Bence vezérletével szerezte meg az első bajnoki címet a fiú csapat kategóriában, Bence testvérével, Rékával és Balogh Eszterrel végzett az élen a fiúk mezőnyében. A második aranyérmet Kunics Bence a fiú, míg a harmadikat Kunics Réka a leány egyéni kategóriában szerezte. A leány egyéni alsóági negyeddöntőben kanizsai háziversenyre került sor, ahol a párbaj győztese Kunics Réka lett, míg Balogh Eszter nyakába bronzérem került.

A hármasok csatáival kezdődött a verseny, ahol a kanizsaiak első számú csapata a főtábla élén kezdett és ott is fejezte be a játékot. Kunics Bencéék, két újszászi ellenfelet legyőzve kerültek a döntőbe ahol régi ellenlábasuk a Bérczes Róbert vezette újszászi favoritok várták őket. Kunics Bence igazi csapatkapitányként szervezte a játékot, és két leány társával állta az ellenfelek rohamát. 2:1 arányú sikerüket a jól szervezett, taktikus játékuknak köszönhették. Bence érett támadó játékával folyamatosan szerezte a pontokat. Kunics Réka rendkívül pontos labdákkal szolgálta ki testvérét, eredményesen látta el a fogadó-feladó posztot. Harmadik társuk Balogh Eszter pár hónappal ezelőtt újoncként került a csapatba, de a rábízott feladatot tökéletesen elvégezte. Ugyanebben a 13 csapatos mezőnyben a hetedik helyen zárt a ZSE kettesszámú, Bencsik Martin, Tolnai Gergely, Tolnai Mihály alkotta hármasa.

A 43 főből álló, fiú egyéni kategóriában Kunics Bence a főtábla élén kezdett, és 3 győzelmet követően került a döntőbe. Itt az újszászi Bérczes Róberttel került szemben, aki már várta, hogy visszavághasson az Újszász Kupán, három hete elszenvedett vereségért. Bence azonban nem bízta a véletlenre a dolgot, és egy rendkívül taktikus, fegyelmezett támadójátékkal lepte meg ellenfelét és lett a kategória országos bajnoka. 2010-ben még gyermekként álhatott először a serdülő OB-n, a dobogó legfelső fokára, amit most saját korcsoportjában is sikerült megismételnie.

A leány mezőnyben Kunics Réka a főtábla második kiemeltjeként kezdett. Két győzelem után került a fináléba, ahol a nála két évvel idősebb újszászi Tűri Alexandra várta. Réka játékán az első szettben még látszott, hogy tart idősebb és tapasztaltabb ellenfelétől, de a másodikban harcos, támadó játékával fordított, majd egy bravúros harmadik szettben gyermek korcsoportúként megszerezte a serdülő országos bajnoki címet. A negyeddöntőben Balogh Eszter társával Kunics Rékával került szembe. Réka nyerte a háziversenyt, majd a döntő, Eszter nyakába pedig bronzérem került első országos bajnokságán.

Kunics Bence és Réka mindketten egy korcsoporttal feljebb is országos bajnokok tudtak lenni, ami nagy fegyvertény a kiegyenlített hazai lábtollas mezőnyben. Előttük csak Budavölgyi Veronika és Hartai Attila tudta véghezvinni ezt a sikert. A Kunics testvérek harcolták ki a jogot arra, hogy a stafétabotot átvegyék elődeiktől, egyben eredményesen hajtották végre a generációváltást a Zemplén SE-nél.

A lábtollasok legközelebb október 6-án, Szepetneken találkoznak a Gyermek OB-n, majd 13-án szintén Zalába jönnek az IFI OB-ra, ami Nagykanizsán a Zsigmondy csarnokban kerül megrendezésre.