Get Adobe Flash player
Címlap

Kisteleki aranyeső

A bajnoki címek fele Nagykanizsára került az országos diákolimpiáról 

Április 10-én, a Csongrád megyei Kistelek adott otthont a „Fekete Zoltánné Emléktornának”, a lábtoll-labda V-VI-VII. korcsoportú országos diákolimpia döntőjének. A csapat és egyéni kategóriában rendezett tornán az ország 26 középfokú oktatási intézmény 99 versenyzője vett részt. A hagyományoknak megfelelően sikeresen szerepeltek a kanizsai diákok, akik a megszerezhető bajnoki címek felét, összesen hatot hazahoztak, ezzel tisztelegve a 2005-ben elhunyt kiváló pedagógus Fekete Zoltánné emlékének.

A legsikeresebbek a cserhátisok voltak (Bencsik Martin, Büki Bernadett, Farkas Balázs, Horváth Gergő), akik 3 aranyat és 1 bronzérmet gyűjtöttek be. Legjobbjuk Farkas Balázs két bajnoki címmel búcsúzott a diákolimpiai versenysorozattól, míg társa Büki Bernadett szintén ugyanezt az eredményt érte el. Bencsik Martin bronzéremmel zárta az egyéni kategóriát.

Őket a Batthyány csapata (Baranyai Benett, Kunics Bence, Kunics Réka), követte, akik Kunics Bence vezérletével szerezték meg a csapat és egyéni címeiket. Testvére Réka a fiúcsapatot erősítette, azonban neki májusban Zánkán lesz lehetősége bizonyítani a IV. korcsoport egyéni mezőnyében.

A mezősök (Balogh Eszter, Morvai Noémi, Tüske Boglárka, Vlasics Dalma), szintén kitettek magukért magukkal hozták a VI. korcsoport csapatbajnoki aranyát, míg Balogh Eszter egyéniben második lett. Társai Morvai Noémi és Vlasics Dalma mindketten a dobogó harmadik fokán végeztek.

A Zsigmondy-Széchenyi csapata 1-1 ezüst (Molnár Tamás) és bronzéremmel (Andok Viktória, Huller Vanessza, Kovács Vivien) gazdagította iskolája trófeagyűjteményét.

A diákolimpiai versenysorozat május 8-án folytatódik, amikor a gyermek és serdülő korosztály találkozik a hagyományoknak megfelelően Zánkai Ifjúsági Centrum sportcsarnokában. 

Éremtáblázat  
Oktatási intézmény
arany
ezüst
bronz
Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola Cserháti Tagintézmény
3
-
1
Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa
2
 
 
Dr. Mező Ferenc - Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa
1
1
2
Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola Zsigmondy-Széchenyi Székhelyintézmény
-
1
1
 
Eredmények
V. korcsoport
Fiú csapat (4)
4. Molnár Máté, Menyhárt András, Székely Attila - Dr. Mező Ferenc - Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa
Fiú egyéni (12)
1. Kunics Bence - Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa
3. Bencsik Martin - Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola Cserháti Tagintézmény
Leány egyéni (9)
2. Balogh Eszter - Dr. Mező Ferenc - Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa

VI. korcsoport
Fiú csapat (14 induló)
1. Baranyai Benett, Kunics Bence, Kunics Réka - Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa
4. Bebes Bence, Czapári Dániel, Kovács Patrik, Szigeti Bence - Dr. Mező Ferenc - Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa
11. Faragó Norbert, Lux Konrád, Papp Krisztián - Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola 12. Balázs Márk, Boros Péter, Tollár Márk - Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola Cserháti Tagintézmény
14. Bagó Bálint, Bognár Máté, Losonczi Csaba, - Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola Cserháti Tagintézmény
Fiú egyéni (31)
6. Baranyai Benett - Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa
12. Kovács Patrick - Dr. Mező Ferenc - Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa
Leány csapat (3)
1. Balogh Eszter, Morvai Noémi, Tüske Boglárka, Vlasics Dalma - Dr. Mező Ferenc - Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa
3. Andok Viktória, Huller Vanessza, Kovács Vivien - Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola Zsigmondy-Széchenyi Székhelyintézmény
Leány egyéni (12)
3. Morvai Noémi - Dr. Mező Ferenc - Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa
3. Vlasics Dalma - Dr. Mező Ferenc - Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa
8. Tüske Boglárka - Dr. Mező Ferenc - Thúry György Gimnázium és Szakképző Iskola Nagykanizsa
10. Kovács Vivien - Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola Zsigmondy-Széchenyi Székhelyintézmény
11. Andok Viktória - Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola Zsigmondy-Széchenyi Székhelyintézmény

VII. korcsoport
Fú csapat (1)
1. Bencsik Martin, Büki Bernadett, Farkas Balázs, Horváth Gergő - Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola Cserháti Tagintézmény
Fiú egyéni (2)
1. Farkas Balázs - Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola Cserháti Tagintézmény
2. Molnár Tamás - Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola Zsigmondy-Széchenyi Székhelyintézmény
Leány egyéni (3)
1. Büki Bernadett - Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola Cserháti Tagintézmény
 

Keresés

Ki olvas minket

Oldalainkat 19 vendég böngészi

Nagykanizsai Civil Kerekasztal Egyesület
Cím: 8800. Nagykanizsa, Kálvin tér 5. Tel: 20/9313-055, Fax: 93/999-697

E-mail: civilkerekasztal@gmail.com
Web: http://portal.civiliroda.eu/

Számla: UniCredit Bank:
10918001-00000085-
20470004

Adószám:
19282501-1-20
EU adószám: HU-19282501

Elérhetőség:
0620/93-13-055

Törvényszéki nyilvántartási szám: 2159.
Felnőttképzési nyilvántartási szám: 00743-2010

Közérdekű önkéntes tevékenység nyilvántartási száma: 01478.

MVH regisztráció: 1005354771

„Regisztrált Tehetségpont” azonosítószáma TP 101 001 073

Adatvédelmi nyilvántartásba vételi határozat száma: NAIH-74706/2014