Get Adobe Flash player
Címlap

20 éves a Lábtoll Szövetség

5 éremmel ünnepeltek a kanizsaiak

A Zsigmondy-csarnokban tartotta a Zemplén SE a lábtoll-labda világbajnoki válogató és országos rangsoroló kupasorozat második fordulóját, a Kanizsa Kupát. A csapat és páros kategóriában rendezett tornán 6 egyesület 94 versenyzője vett részt. A házigazda klub játékosai 1 arany-, 3 ezüst-, és 1 bronzérem megszerzésével ünnepelték meg a sportági szövetség húsz éves jubileumát.

A megnyitón Fehér János a Magyar Lábtoll-labda Szövetség főtitkára megemlékezett a szervezet 20 évvel ezelőtti megalakulásáról, és köszöntötte azokat a játékosokat, akik az első és mostani versenyen is szerepeltek. A Kunics Réka és Morvai Noémi alkotta páros kupagyőztes lett, míg a Baloghné Munkácsi Andrea, Kunics Réka, Morvai Noémi, Vlasics Dalma összetételű női csapat a második helyen végzett. A Farkas Balázs, Huszár Emil, Lukács Benedek, Lukács Márton és Takács Endre alkotta centercsapat ezüstérmes lett, míg a kettes számú egység Baranyai Benett, Bencsik Martin, Horváth Gergő, Kovács Marcell, Kunics Bence a negyedik helyen zárt. A Huszár Emil, Lukács Benedek kettős ezüst, a Lukács Márton, Takács Endre alkotta páros bronzérmet szerzett. A harmadik forduló a Tavaszköszöntő Kupa, április 11-12-én Újszászon lesz, ahol mindhárom kategóriában (csapat, páros, egyéni), megmérkőznek a válogatottságra vágyó versenyzők. Nagykanizsán legközelebb március 27-én, a III-IV. korcsoportú Zala megyei diákolimpián találkoznak az utánpótlás korú diákversenyzők.